Programowanie WWW     Strony i gry internetowe.   Jakie z tego korzyści?

miejętność programowania to atrybut człowieka XXI wieku. Przydatna w pracy zawodowej, umożliwiająca tworzenie zabawnych gier i innych rozrywek może być źródłem przyjemności, rozrywki i satysfakcji.

Programowanie rozwija umiejętność analitycznego myślenia, jest znakomitą gimnastyką dla mózgu, rozszerza horyzonty myślenia. Proponujemy naukę programowania jako pożyteczną zabawę. Dostępne każdemu języki skryptowe, Java Script i PHP wprowadzą nas w świat programowania łatwo, przyjemnie i bez zbędnych kosztów. Jeśli polubimy programowanie możemy uczyć się niezależnego profesjonalnego języka programowania, będzie to wówczas dla nas łatwe. A oto co możecie poznać w naszym dziale programowanie:

Algorytmy
Algorytm to przepis, metoda na wykonanie jakiegoś zadania. W przypadku komputerów pisane są w języku programowania. Algorytmy spotykamy jednak wszędzie i na co dzień, np. przepis na pieczenie sernika wiedeńskiego...

HTML
Język służący do kodowania stron internetowych. Pierwsze dokumenty przesyłane przez Internet były zwykłymi plikami tekstowymi. HTML powstał w wyniku potrzeby wzbogacenia formy i stylu tych dokumentów. Dziś stanowi podstawowe narzędzie tworzenia stron WWW.

CSS
Pierwsze strony internetowe były ubogie w środki do prezentacji. To spowodowało pojawienie się narzędzia kodowania stylu CSS. Strony internetowe stały się bogatsze i dzięki możliwości manipulowania stylu za pomocą skryptów, bardziej interakcyjne.

Java Script
Skryptowy język programowania używany do budowy interaktywnych stron internetowych. Nie jest on językiem niezależnym, ale posiada większość elementów obecnych w używanych językach. Znakomite narzędzie do nauki podstaw programowania.

PHP
Język skryptowy do konstruowania stron internetowych po stronie serwera. Pozwala na interakcyjne budowanie prezentowanych stron. Wpisywany, podobnie jak JavaScript, w dokument żródłowy strony jest interpretowany na serwerze, w wyniku czego wysyłana jest strona internetowa.

Witold Wojcik
 można mnie przesuwać używając strzałek